Duyuru ve Haberler

Mareliber'in HikâyesiMareliber logosu, üretimlerimizin dalga dalga bir başka hikâyeyle temas ederek çoğalması hedefimizi simgeler.

Markamız Mareliber mare ve liber kelimelerinden oluşuyor. Mare, Latince ’de deniz anlamına gelir. Marina kelimesi buradan türemiştir. Liber sözcüğü de yine Latince ‘de deniz, kitap ve özgürlük kelimelerinin kökeni olmakla birlikte ağaç kabuğu anlamında kullanılmıştır. Amblemimizde bulunan yaprak, formuna liber kelimesinin ağaç kabuğu anlamından ulaşır. Yaprağımız döne döne bir su yüzeyi ile buluşur ve dalgalar oluşturur. Mareliber logosu, üretimlerimizin dalga dalga bir başka hikâyeyle temas ederek çoğalması hedefimizi simgeler.

Mareliber, düşüncelerin ve hikâyelerin de enginliğine inanarak kaybolmasın uçup gitmesin diye hikâyelerinizi yaşatır.

Renk seçimimizde kullandığımız mavi, uyum ve denge hissi vermesini umduğumuz, evrenle dünyamız arasında bir köprü görevi gören gökyüzünün enginliğini çağrıştıran, uçucu, hafif bir renktir. Mareliber, düşüncelerin ve hikâyelerin de enginliğine inanarak kaybolmasın uçup gitmesin diye hikâyelerinizi yaşatır.


Mareliber için değerli şeyler:

Bizi biz yapan değerlerimiz.

Gezegen Hakları

Mareliber, doğaya zarar verecek hiçbir işin parçası olmaz. Doğadaki tüm canlıların yaşam hakkını savunur ve bu hakka duyduğu saygıyla üretim yapar. Gezegenini sever, türcülük yapmaz.

Eşitlik

Mareliber, eşitlikten yanadır. Cinsiyet, cinsel kimlik/yönelim, renk, dil, inanç, etnisite, yaş ayrımcılığı, engellilik, sosyal statü gibi ayrımcılık türlerinin tümüne karşıdır.

Güvenilirlik

Mareliber, hesap verilebilirlik ve şeffaflığı önemser. Karşılıklı saygı ve dürüstlüğe dayalı bir anlayışla birlikte çalıştığı herkese güvenilir bir ilişki sunar.

Nitelikli Ürün Sunmak

Mareliber, üretimlerinin nitelikli olmasını amaçlar. Talebi ve ihtiyaçları en tatmin edici haliyle karşılamak için titizlikle çalışır. Ekibinin nitelikli iş gücüne güvenir ve ortaya çıkan sonuçtan/üründen karşılıklı memnuniyeti esas alır.

Çalışan Hakları

Mareliber, çalışan haklarını gözetir. Sigorta, ücret ve çalışma koşullarını bu hakları göz önünde bulundurarak belirler. Çalışma ortamında ekibinin iyi hissetmesi ve motivasyonu önemlidir dolayısıyla Mareliber’de mobbinge yer yoktur.

Mareliber, düşüncelerinizi önemser.


Bize Ulaşın

Bir köy evinin bahçesi. Kadın evin duvarlarına bakıyor, parmak uçlarıyla dokusunu anlamaya çalışıyor. “Fon olarak bu duvar da güzel olabilir” diye geçiyor aklından. Kafasını kaldırıp ışığın geliş yönünü hesaplamaya çalışıyor. Evin içi görülüyor belli belirsiz perdelerin ardından. Eşyalar kendimizi anlatma halimizdir. “Habitus” diyor yine içinden ne de güzel bir anahtardır, doğru soruların sorulacağı kapıyı açan. Adam geliyor karşısına. Duruyor, sessiz ve meraklı. Başka biri adamın gömleğini ve alnına dökülen dağınık saç tellerini düzeltiyor. Kadın oturuyor kameranın yanına, adam da karşına oturuyor. Bir sohbet başlayacak, bekliyorlar. Kulağında kulaklık olan kadın, elinde boom mikrofon tutan adama bakıyor. “Ses kontrol” diyor kulaklıklı olan. Kameranın arkasındaki kadına bakıyor. Kadın ışıkların yanında duran adama bakıyor. Hepsi pür dikkat, sırayla birbirlerini onaylıyorlar başlarıyla. Gözler kameranın yanındaki kadına çevriliyor. Kadın “Hazırsanız başlayabiliriz. İstediğiniz zaman kaydı durduruz” diyor. Karşındaki adam “Hazırım” diyerek cevap veriyor. Kameranın yanındaki kadın, “Kayda başlayalım” anlamında ufak baş hareketiyle bakıyor kameranın ardındaki kadına. “Kayıt!” diyor kameraman, “Ev, bahçe, kayıt !” diyor kulaklıklı adam. Ve bir ilhamın, bir hevesin, bir umudun, bir dersin vesilesi olacak bir hikâyenin parçası olmaya başlıyor hikayeniz.

Kamera kadınların olduğu tarafta, oynayanların üstünde. “Kestik!” diye bir ses yükseliyor kameranın ardından, oynayanları izleyenler arasından. Herkes duruyor. Zaman duruyor. Kameranın arkasındakilerden iki kişi, az önce dans etmekte olan kalabalığın arasına giriyor. Biri, dans eden kadının yüzüne pudra sürüyor, diğeri elindeki kâğıttan bir şeyler okuyor dans edenlerin arasında duran adamın kulağına. İkisi tekrar geldikleri yerlerine geri dönüyorlar. Kamera arkasındaki kadın, sandalyesinde oturan diğer kadına bakıyor. Birbirlerini onaylıyorlar. “Kamera! Kayıt! Oyun!” diye bir ses yükseliyor tekrar. İnsanlar kaldıkları yerden, tam da kaldıkları yerden, dans etmeye devam ediyorlar. Yazıya dökülmüş fikir, maddeleşiyor, gerçekleşiyor. Zaman ve mekân bir okyanusun içinde su damlaları oluyor. Kameranın kayda girmesiyle, bir filmin hayatımızı değiştiren ahengini izliyor çekim ekibi. Bir film geliyor sinemalara...

Mareliber, tanıtım çalışmalarınız için burada. Mareliber; afiş, ilan, broşür, sosyal medya içerikleri ve katalog tasarımı gibi görsel tasarımları kurumsal kimliğinizin özgün taraflarını vurgulayacak şekilde sunar. Tanıtım çalışmalarında sizi tanımayı önceler. Böylece ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde anlayıp, bu ihtiyaçlara en yaratıcı cevapları verir. Görsel tasarımların yanı sıra, tanıtım filmleriniz (kurumsal tanıtım, mekan tanıtımı, etkinlik tanıtımı vb.) için de Mareliber sizinledir. Video prodüksiyon, reklam ve tanıtım filmleriyle hikayenizi paylaşmak istediğiniz kitleyle buluşturur.

Mareliber; dernek, vakıf, şirket gibi kurum ve kuruluşların çalışmalarını arşivler. Kongre, konferans, panel, seminer, atölye ve eğitim çalışmalarınızı kayıt altına alarak görsel arşivlerinizi oluşturur. Böylece yaptığınız üretimleri tekrar kullanılabilecek, bilgi paylaşımına açık hale gelebilecek formatta derler ve kendi kurumsal tarihinizin görsel arşivini sunar.

DanışmanlıkMareliber, bir belgesel filmin oluşma sürecine dair sahip olmak istediğiniz her türlü bilgi için danışmanlık sunar. Fikriniz oluştuğu andan itibaren, belgesel filmin çekim ve yapım aşamalarına dair bilgi paylaşmak ve rotanızı çizmenize yardımcı olmak için yol gösterici olur. Çekim ve yapım aşaması tamamlandığında da sizi yalnız bırakmaz. Belgesel filminiz izleyicisiyle buluşmak üzere yola çıktığında daha fazla insanla ve mekanla buluşturmak için festival başvuru ajandanızı oluşturur ve filminizi görmek istediğiniz festivallerin başvuru süreci hakkında bilgilendirme yapar ve başvurularınızı tamamlar. Festival takvimini yapım aşamasında ve tamamlanmış olan filmler için ayrı ayrı oluşturur ve yürütür. Siz üretiminize odaklanırken, ortaya çıkardığınız ürünü insanlara ulaştırmak Mareliber’in işlerinden biridir.

İş Ortaklarımız

  • Nar Gezi