Onur Gazdağ

Sanat Yönetmeni

Ankara Üniversitesi, Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Bilimle içli dışlı olsa dahi hayatı hep sanatın içinden geçti. Çocukluk yıllarında başladığı tiyatroyu hiç bırakmadan lisans eğitiminden sonra da kendini tiyatroyla ifade etti. Öyle ki tiyatro alanında hem oyunculuk hem oyun yazarlığı hem de yönetmenlik yaptı. Bir yandan da reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı.

İnsanı zürafalardan ayıran özelliğinin, sanata duyduğu ihtiyaç olduğunu düşündüğünden, hep birlikte üretecek alanlar yaratmakta da öncülük etti. Ankara Tiyatrolar Platformu’nun kurucları arasında yer alıp sözcülüğünü yapmaktadır. Yaratıcı drama liderliğiyle birlikte, halen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün yönetmenliğini ve 2008 yılında kurmuş olduğu Fareler Tiyatrosu’nun genel sanat yönetmenliğini yapmakta.

Krem Karamel, Oyun afişi

Krem Karamel / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2019
Yönetmen
Eski bir televizyon programcısı olan bir kadın, evlilik kıskacında kalarak toplumun yüklediği kadın rolü yüzünden eve hapsedilmiştir. Kahramanımızın hayallerinde yolculuk yaptığımız oyunda, aslında bu düzenden çıkabilmenin yolunun yine kahramanımızın vereceği karar ve gerçekleştireceği bir eylemle mümkün olabileceğini görürüz. Oyun sonunda ataerkil kodlardan yine bir erkek tarafından kurtarılamayacağını anlayan kahramanımız, kendi hayatının öznesi olarak gücü eline alması gerektiğini fark eder.
hicbirimiz

Hiçbirimiz / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2017 - 2018
Yönetmen, Yazar

sirca-hayvan-koleksiyonu

Sırça Hayvan Koleksiyonu / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2016 - 2017
Yönetmen
Miss Margarida Yöntemi, Oyun afişi

Miss Margarida Yöntemi / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2012 - 2013
Oyuncu
Miss Margarida’nın en yüce amacı değiştirmektir. Her şeyi tepeden tırnağa değiştirmek! Her birinizin kafasını değiştirmek! Kafalarınızı biraz olsun değiştiremeseydi neye yarardı Miss Margarida’nın otoritesi?

sevdaliniz

Sevdalınız / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2012 - 2013
Oyuncu
kac_baba_kac

Kaç Baba Kaç / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2010 - 2011
Yönetmen

hayat_ritueli

Hayat Ritüeli / Fareler Tiyatrosu

Oyun / 2009 - 2010
Yönetmen