Deniz Şengenç

Yapımcı Yönetmen


İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Pek çok sözlü tarih çalışmasında araştırmacı olarak yer aldı. Çocukluğunda, çay bahçesinde tanımadığı insanların fotoğraflarını çekiyorken gülümseyen yüzlerini gördüğünde kameranın insanlarla iletişim kurmak için bir anahtar olduğunu keşfetti. Her insanın bir hikayesi olduğunu düşündüğünden; hikayeleri, insanla buluşturan bir anlatıcı olarak çizdi rotasını. Lisansını bitirmeden de kendini setlerin tozunu yutarken buldu. Genco Erkal’ın “Kerem Gibi” oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı. Çeşitli tiyatro oyunlarına ve festivallerine tanıtım filmleri yaptı. New York Film Academy’de dijital kurgu dersleri alarak Amerika’da bulunduğu sürece de farklı tiyatrolara ve sergilere tanıtım videoları hazırladı, vakıf ve derneklerin konferans videolarının çekimleri ve arşiv çalışmalarında bulundu. Porto Femme Film Festivali’nde Uçan Süpürge adına belgesel animasyon kısa film jürisinde yer aldı. 22. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin medya sorumlusu olmakla birlikte halen kadın temalı projelere destek vermektedir. İki kısa ve bir uzun metraj belgeselin filmin yönetmenliğini üstlendi. İlk uzun metraj belgesel filmi “Yürümek” 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterime girdi ve görüntü yönetmeni olduğu “Katman” belgeseliyle İtalya’dan Roverato Uluslarası Arkeoloji Festivali’nden ödül aldı.

Onur Gazdağ

Sanat Yönetmeni


Ankara Üniversitesi, Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Bilimle içli dışlı olsa dahi hayatı hep sanatın içinden geçti. Çocukluk yıllarında başladığı tiyatroyu hiç bırakmadan lisans eğitiminden sonra da kendini tiyatroyla ifade etti. Öyle ki tiyatro alanında hem oyunculuk hem oyun yazarlığı hem de yönetmenlik yaptı. Bir yandan da reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı. İnsanı zürafalardan ayıran özelliğinin, sanata duyduğu ihtiyaç olduğunu düşündüğünden, hep birlikte üretecek alanlar yaratmakta da öncülük etti. Ankara Tiyatrolar Platformu’nun kurucları arasında yer alıp sözcülüğünü yapmaktadır. Yaratıcı drama liderliğiyle birlikte, halen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün yönetmenliğini ve 2008 yılında kurmuş olduğu Fareler Tiyatrosu’nun genel sanat yönetmenliğini yapmakta. “Hiçbirimiz” adlı oyunuyla 2020 19. Direklerarası Seyirci Ödülü’nü aldı.

Kerim Can Kara

Yapım Asistanı


Pertevniyal Lisesi’nden mezun oldu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler okuyor. Lisansı devam etmekteyken, göç çalışmaları projelerinde proje asistanı olarak çalıştı. Profesyonel çalışmalarla yetinmeyip gönüllü olarak gençlik, medya ve iletişim alanındaki çalışmalarda yer aldı. 22. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde festival süresince asistanlık yaptı. Öğrenmeyi çok sevdiğinden akademiyle sıkı bağlar içinde ve gündelik hayatın deneyiminden de akademik bilgi üretmek onun için çok kıymetli. Farklı kültürlerin özgün yanlarıyla birbirlerinden taşıdıkları izlerin bir aradalığına inanıyor. Bir yanı halk ozanlarına hayranken, bir yanı Behemoth ve Andre Rieu gibi farklı türlerdeki dünyadan seslere kulak veriyor.